Park pro děti je výborným řešením pro perfektně strávenou rodinnou sobotu

Rodinný víkend, rodinné výlety a společně strávený čas je k nezaplacení. Mnohdy na tuto skutečnost ve víru každodenních události velmi snadno zapomeneme. To potom řešíme hlouposti typu:
·         ,,No s takto neumytým autem nemůžu nikam jet.“ (pokud však nejedete na svatbu nebo na nějakou důležitou pracovní schůzku, tak se to přece nezblázní nebo jo?)
·         ,,Je sobota, takže tu zahradu prostě musím posekat.“ (není jedno, kdy ji posečete, i když to nebude zrovna v sobotu?)
·         ,,O víkendu musím do práce.“ (je naprosto pochopitelné, že chcete, aby se vaše rodina měla lépe, ale co kdybyste o víkendu prostě nepracovali a věnovali se dětem?)
houpačka lodička.jpg
Takových starostí můžeme vyjmenovat celou spoustu, většinou si však ani neuvědomujeme, že rodinu odstrkujeme na vedlejší kolej, a že je všechno ostatní důležitější. Vždy se totiž oháníme větou: ,,Ale já to dělám pro rodinu, aby se měli dobře.“
Ano, je samozřejmostí, že všechno děláte pro svou rodinu. Nicméně je potřeba si uvědomit pár zásadních věcí. Vaše dítě nepotřebuje další a další telefon, tablet, počítačovou hru a podobné věci, potřebuje vás a váš zájem. Těmito věcmi se pouze zabavuje v důsledku toho, že na ně nemáte čas. Vezměte je do parku pro děti plného různých autodráh se šlapadly, atrakcí, paintballu… a uvidíte, jak se jim rozsvítí očička. Nemusíte se tedy dřít proto, aby mělo vaše dítě to, co vy jste nikdy neměli.

dětské klouzačky.jpg
Děti prahnou po vaší společnosti, a pokud se tváří jinak, je to jenom maska zakrývající zklamání z toho, že se mu příliš nevěnujete. To stejné platí také ohledně úklidu. Neplýtvejte víkendy na to, abyste vydezinfikovali celý domov. Běžný úklid zvládáte přece v průběhu týdne, jinak byste nemohli normálně fungovat. Vaše dítě nebude vzpomínat na to, jestli mohlo jíst v dětství z podlahy, ale na to, jaké s vámi rodiči prožilo samotné dětství a kolik zážitků si odnáší do dospělosti.