Kupte si kvalitní lustr

Lutr a lampy všeho druhu jsou nepostradatelným doplňkem každé místnosti. Bez svítidel nebudeme mít tolik potřebné světlo na naše aktivity. Chcete si číst, budete vařit večeři, potřebujete zašívat nebo se jen bojíte tmy? Potřebujete tedy lustr.

Vybírejte pečlivě podle umístění – kuchyň, obývací pokoj, dětský pokoj, chodba, koupelna – všude budete potřebovat odlišné svítidlo.
okrasný lustr

Na co se zaměřit?

Design je pochopitelně důležitý. Dotváří ráz celé místnosti, ale jenom design rozhodně nestačí. Určitě je pochopitelné, že si do staré dřevem obložené chalupy nedáte křišťálový lustr.

Samozřejmě dbejte na kvalitu. Lustr nakoupený v tržnici asi nebude to pravé. Sice nějakou korunu asi ušetříte, ale také si koledujete o vznik požáru. Vydejte se do renomovaných prodejen určených k prodeji svítidel. Na zboží dostanete záruku. Budete mít jistotu, že v případě poruchy se vše vyřeší reklamací.

Jak vlastně lustr vybírat?

Nejdříve se rozhodněte, kterou místností budete začínat. V kuchyni nejspíš budete potřebovat světla dvě. Určitě jedno užijete umístěné pod kuchyňskou linkou při vaření. Vhodné budou nejspíš bodovky. Nad jídelní stůl se hodí lustr větší, aby osvítil při stolování celou plochu. Praktický je lustr stahovací.

I v obývací pokoji oceníte více světel. Jedno centrální pro osvětlení celé místnosti. Menší osvětlení bude příjemné při sledování televize nebo při čtení.
čísnký lustr

V ložnici se neobejdete bez stolních lampiček. Bez nich si noční stolek nedovedeme představit. Máte-li v ložnici zrcadlo, bude nutné ještě zakoupit i větší osvětlení, abyste na sebe dobře viděli.

Dětský pokoj bude asi kapitola sama pro sebe. Děti nemají na spaní rády úplnou tmu. Instalujte jim do pokoje malé bodové svítidlo, které nebude rušivé, ale zároveň dítěti poskytne pocit bezpečí.

K osvětlení patří i vypínače . I v tomto případě dbejte na kvalitu.