Krásy San Francisca

· Golden Gate Bridge
· Transamerica Pyramid
· Palace of Fine Arts
· Almo Square
· Japonská šajová zahrada

To jsou největší poklady jednoho z nejkrásnějších měst Ameriky, a mnozí tvrdí, že Frisco, jak se San Franciscu v Kalifornii přezdívá, je nejkrásnější město v celých Spojených státech. Jedná se o opravdovou multikulturní směs, které je jednak centrem svobodomyslných a free hippies, své zde však mají i umělci, architekti, fotografové, ale také turisté. A že je rozhodně z čeho vybírat.

1. Golden Gate Bridge: poznávací znamení Frisca
Symbolem tohoto města je legendární visutý most červené barvy, který se svým vzhledem a svou velikostí proslavilo po celém světě. Nejlepší výhled na tento most je z rozhledny kulaté věže Coit Tower.

Pokud máte štěstí a most nebude zahalen v mlze, které se zde říká Karl, budete mít nádherný výhled na Golden Gate Bridge v celé jeho kráse. Můžete se však také nechat převést na druhou stranu zálivu, který most pojí s městečkem Sausalito na druhé straně.

Most samotný je dlouhý dva a půl kilometru, takže pokud chcete, můžete ho sami projít, nebo si na to vzít taxi.

2. Transamerica Pyramid: nejzvláštěnjší mrakodrap
Před více než čtyřiceti lety byla postavena stavba mrakodrapu, který byl i pro svůj vzhled nazván Transamerica Pyramid.

Je to velká dominanta centra města ve tvaru čtyřbokého jehlanu, v jehož sedmadvacátém patře byla až do tragédie z 11. září 2001 přístupná velká vyhlídková plošina. Po této události byla však plošina zavřena. Podle architektů má mrakodrap tvar jehlanu proto, aby na ulici dopadalo co nejvíce světla.

3. Palace of Fine Arts: nejromantičtější místo Frisca
V překladu Palác výtvarného umění leží na pobřeží Marina Boulevard. Je odtud nádherný výhled na pobřeží, takže přes jachty uvidíte zátoku San Francisca jako na dlani. Jedná se o nejromantičtější místo obklopené parkem a stavbami klasického slohu včetně sloupoví.

Hlavní budova má typickou kopuli a po obou jejích stranách se rozbíhá dvouřadé sloupoví. Jezírko, které je před samotnou hlavní budovou, odráží na své klidné hladivě odraz budovy jako v zrcadle.