Dentální hygiena

Nedávno jsem narazil na článek v časopise, kde nám autorka tvrdí, že ví jak na to. Dovolím si tento článek rozebrat a připojit svá hm. Protože s některými názory souhlasit nelze. Divím se, že to byl článek nový, v novém časopise, ne tedy starý třicet let, jak by se mohlo zdát. Ale pojďme na to. Tvrzení v článku jsou kurzívou, má „hm“ obyčejným písmem.
Zuby se mají údajně čistit dva krát denně. Ne po probuzení, ale až po snídani.Hm. Ovšem pokud jste měli čaj s citrónem, nebo kyselou minerálku, jsou zuby vlivem styku s kyselinami zrovna ve špatné kondici. Proto je dobré počkat asi patnáct minut. Kyselina se odbourá a pak už to zubům nevadí.
Kartáček a pasta
Tvrdost kartáčku není tak moc důležitá. Ale tvrdým si zuby zničíte.Hm, kdysi žádné tvrdosti nebyly, a nedá se říci, že by měli naši předci zuby zkaženější. V každém případě tu tvrdost netrefujte sami od oka. Tu vám sdělí váš stomatolog, nebo, pokud navštěvujete, váš dentální hygienista. A neničíte si jím zuby, ale sklovinu na nich.
Zuby si můžete bělit i doma a sami. Hm, pokud vím, lékaři to jednoznačně nedoporučují. Většina domácích metod jsou založené na abrazivnosti něčeho a výsledek může být katastrofální. Také zubní pasty obsahují příměsi, které mohou zubní sklovinu naprosto zničit. Pak už bude pozdě. Pokud tedy nutně chcete zuby vybělit, navštivte svého lékaře a poraďte se s ním. On sám zjistí, co a jak, a poradí vám postup. Také může doporučit neabrazivní zubní pasty, nebo cokoli jiného. Nikdy se do toho nepouštějte sami, protože se může snadno stát, že spláčete nad výdělkem.
Zubní lékař
Používejte ústní vody. Hm, pokud vím, tak v tomto nejsou zajedno ani zubní lékaři. Jedni tvrdí, že ano, druzí že ne. Ono hodně záleží na tom, co ona voda obsahuje. Proto se opět poraďte, dejte vodu známému, aby se poradil i on. Pokud budete mít od tří lékařů potvrzeno, že vodu lze používat, tak to můžete zkusit.