Co na dovolené nesmí chybět

Léto v plném proudu a my vyrážíme na dovolenou. Plavky, opalovací krém, sluneční brýle, kontaktní čočky, kompaktní fotoaparát. U poslední položky se na chvilku zastavíme a dumáme nad tím, zda přece jen již nenadešel čas vyměnit digitální kompakt za digitální zrcadlovku. Zapneme internet a do Google vyhledávače zadáme heslo „zrcadlovka pro začátečníky“. Vyskočí na nás mnoho nabídek, kdo se má v té džungli vyznat! Naštěstí naši pozornost po chvilce hledání upoutá Canon EOS 4000D.

mladý fotograf

Vhodný pro začínající fotografy

Přestože tento model patří do kategorie „pro začátečníky“, lze s ním díky výborným parametrům pořídit takřka profesionální snímek. Často doporučované modely byly v minulosti i Canon 1000D nebo 1100D, jejich těla se však již nevyrábí, takže je lze sehnat maximálně tak na aukro.cz. Nutno podotknout, že zrcadlovka, na kterou máme zálusk se oběma svým předchůdcům vyrovná a zároveň s sebou přináší více možností. Cenově se jedná o nejdostupnější variantu na trhu, koupit se dá např. v síti prodejen Megapixel.

Stativ – ano či ne?

Ať už se vydáme na pláž nebo na výlet do hor, ostrost našich fotografií bude podmiňovat zejména tento faktor: světlo. Pokud ho bude dostatek, obejdeme se i bez stativu a naše snímky budou krásně ostré. V případě, že chceme vyzkoušet skutečně všechno, co digitální zrcadlovka umí, pak je namístě si vzít si stativ s sebou. V podvečer pak v manuálním nastavení prodloužíme čas expozice na dvacetinu nebo desetinu sekundy a můžeme se těšit z našich malých experimentů.
sluneční ochrana

Bez energie

Kdo ví, možná se rozhodneme na pár dní opustit civilizaci a vypravit se na pěší výlet s batohem na zádech. V žádném případě není nutné strachovat se, že se nám fotoaparát vybije a my přijdeme o památku. Všechny digitální zrcadlovky jsou napájeny akumulátory, které vydrží poměrně dlouho, což je jejich obrovská výhoda.