Vyrobte si vlastní jedinečnou postel z palet

Objednali jste si v nějakém e-shopu novou chladničku a současně i pračku a kuchyňský sporák? Pak vám pravděpodobně každý kus dovezou na dřevěné paletě. Nevyhazujte je, mohou se hodit pro výrobu dvojlůžka, velmi prostorného, pohodlného, krásného, jedinečného a hlavně za perfektní cenu. Budete muset samozřejmě ještě několik palet dokoupit, ale stále je to zanedbatelná částka ve srovnání s masivní bukovou postelí.

euro paleta

Co budete potřebovat ještě dokoupit, jsou lamelové rošty a zdravotní matrace. Tam samozřejmě šetřit nelze, i když se vám může podařit pořídit vše se slevou. Anebo se uskromníte a budete spát na klasické molitanové matraci s horní vrstvou tenké, 5 cm silné matrace z paměťové pěny – tohle řešení je také poměrně vhodné a hlavně levnější, a to i bez lamelových roštů.

postel z palet

Každopádně, ať už se rozhodnete jakkoli, musíte pořídit nejprve matrace či rošty a podle nich měřit rozměry vašeho lůžka z palet. Zpravidla to vychází tak, že palety pokládáte vedle sebe na šířku, takže celková šíře postele je 160 cm a délka dva metry. Anebo lze lůžko vytvořit široké dva metry a sousední prostor vedle matrací využít jako odkládací např. pro snídani do postele, pro počítač, odkládání oděvů, hraní her atd.

A jak postel vyrobit? Palety jednoduše položíte vedle sebe a na sebe ve dvou řadách a spojíte je ocelovými spojkami a úhelníky, které seženete v hobby marketech. Boční strany a přesahující plochy vedle matrací můžete ponechat tak, jak jsou, pouze povrch dřeva zbrousíte kotoučovou bruskou, anebo vše můžete potáhnout dřevěnými palubkami, opět z hobby marketu. Výsledek vás určitě příjemně překvapí, bude to nábytek z masivu, velmi pevný a nerozbitný, takže na něm můžete třeba skákat, jen co vám dovolí samotná matrace. Anebo se tu můžete náruživě milovat, což je svým způsobem také mnohdy náročný „sport“.