Taška do porodnice

Než se pustíte do balení tašky do porodnice, určitě shlédněte webové stránky porodnice, kam máte v plánu jet rodit. Většina z nich má právě tento seznam vytvořený, stejně tak tam budou informace o tom, co budete mít poskytnutí z jejich strany.
Každá žena si s tím láme hlavu, ale není nutné se kvůli tomu jakkoliv stresovat. Pokud chodíte na předporodní kurzy, tak i tam vám poradí, co si s sebou vzít nebo co naopak vynechat. Aby to pak nevypadalo, že se tam stěhujete. Pokud nechodíte, tak na internetu najdete mnoho seznamů, které vám alespoň trochu napoví.
S balením tašky ale rozhodně moc neotálejte, po 35tt je již vhodné mít tašku pro jistotu připravenou, protože nikdy nevíte, kdy se bude chtít vašemu drobečkovi na svět. Co ale rozhodně nezapomenout?
těhotná žena
Věci pro vás
– OBLEČENÍ: Noční košile nebo tričko, spodní prádlo, síťované kalhoty, přezůvky nejlépe snadno omyvatelné, župan, kojící podprsenka.
– HYGIENICKÉ POTŘEBY: mýdlo, sprchový gel, šampon, ručníky si vezměte pro jistotu dva, poporodní vložky, plavecký nafukovací kruh, vložky do podprsenky.
– OSTATNÍ: Balzám na rty, hřeben, gumička do vlasů, kniha nebo časopis, telefon, nabíječka na telefon případně léky, pokud nějaké užíváte.
– NĚCO K SNĚDKU: hroznový cukr, případně svačinku a pití pro vašeho partnera.
DOKUMENTACE: Váš občanský průkaz, těhotenská průkazka, oddací list (nesezdaní doloží rodný list), prohlášení o jménu dítěte, kartičku pojišťovny, sdělení jména dětského lékaře a kontakt na něj.
výbavička pro holčičku
Věci pro miminko
– Pleny, vlhčené ubrousky, krém proti opruzeninám, oblečení (většinou jsou v porodnicích erární, takže toto není nutností).
Nemějte ale strach, i kdyby se stalo, že byste něco zapomněli, vždycky vám to může partner nebo někdy z rodiny dovést a v porodnicích jsou připravené, takže pokud budete cokoliv potřebovat, nebojte se obrátit na personál.