Rozhodující faktor

Můžeme si nalhávat co chceme, ale peníze zkrátka k životu potřebujeme. Samozřejmě se dá žít nematerialistický život, který je pln prožitků a duševního porozumění, ale i k těmto zážitkům potřebujeme jednu zásadní věc a tou jsou finance. Nemusíme mít vystudované vysoké školy, nemusíme mít vysokou inteligenci, ale každý z nás jistě chápe, že bez peněz to zkrátka nejde.
finanční analýzy
Dříve tuto funkci plnil směnný obchod nebo také barterový obchod. Jde o směnu zboží za zboží. Tak to fungovalo již od starověku, později však byl tento způsob nahrazen drobnějšími cennými kameny a později pak penězi, které se razily. Dnes se můžeme také setkat s pojmem plastikové peníze nebo také kreditní či debetní karty. Zde máme finance uložené ve virtuální podobě a snižují tak riziko krádeže, jelikož zde funguje mnoho bezpečnostních opatření.
obchodování na monitoru
Peníze jsou prostě důležité a rozhodující faktor v našem životě. Musíme něco jíst, musíme někde spát a udržovat si základní sociální jistoty. Jelikož žijeme v zemi, kde je uplatňován stálý, státem řízený sociální systém musíme také povinně platit zdravotní a sociální pojištění. To všechno nás stojí určitou sumu, a proto vedení nemateriálního života nás může dostat do značných problémů se zákonem.
Každý tedy máme nějaké zaměstnání nebo způsob obživy, který nám přináší stálý příjem, ze kterého hradíme veškeré potřebné výdaje. Pokud však nejsme výrazně talentovaní nebo nedisponujeme obrovským jměním ať už jako dědictví nebo jinak získané pojem finanční nezávislost je pro nás vzdálenou realitou.
Jde o stav, kdy neřešíme, zda si danou věc můžeme koupit, zda není moc drahá nebo budeme muset oželit jiné věci. Ve zkratce řečeno si prostě můžeme koupit cokoliv a kdykoliv. Za tímto účelem hledají lidé různé skulinky a cesty, jak přijít k penězům, jak si nahrabat ať už legálně nebo také ilegálně. Z mnohých se stanou investoři, kteří využijí přebytečné finance a neznalost ostatních. Všichni ostatní se naopak musí uskromnit a spokojit s tím co mají.