Jaký styl nábytku se k vám hodí?

Kuchyně nebo jídelna. Chystáte se rekonstruovat kuchyň nebo jídelnu? A přemýšlíte jaký styl si zvolit? Je to jednoduché, pokud bydlíte někde na vsi u lesa, kde lišky dávají dobrou noc a žijete na samotce. Váš dům je obložen dřevem a vlastně celý ten váš pozemek je v přírodním stylu, tak bych spíše zvolila variantu nějakého starožitného nábytku. Nebo klidně i provence francouzský, třeba i lidově ručně malovaný, prostě tak aby vám sedl do toho vašeho hezkého domečku. Ale samozřejmě takový nábytek můžete mít i vy bytě nebo v domě, kde bydlíte ve městě. Každý má svůj nějaký osobitý styl. který ho vystihuje. Tak se tím i řiďte. Je na zváženo taky, aby vás ten nový nábytek rychle neomrzel třeba po dvou letech. Ano jde to kdykoliv vyměnit, ale proč, nebo na co, když je ještě mladý a vy zase budete muset spousty věcí schovat do krabic aby se neponičili a absolvovat stěhování a předělání nábytku na novo.

kredenc

Co třeba takové malované kredence, nebo krásné příborníky. Myslíte, že by stáli za pováženou? Přeci jen by to byl krásný doplněk k vaší nové, nebo stávající kuchyni. A klidně si ho můžete dát do jídelny, pokud na ní máte prostor, krásně vám tam bude sedět a dělat i pěknou parádu. Přímo na webové stránce je přímo výběr příborníků a malovaných kredenců. Vyberte si přesně ten váš, který vás vystihuje a z dokonalý a z útulní váš prostor. Všechny výrobky co zde najdete, jsou ručně vyráběné a jsou vyráběny v česku.

příborník

A jaký je rozdíl mezi kredencem a příborníkem?

Kredenc je taková lepší kuchyňská linka, dříve se nacházela u honosnějších vrstev obyvatelstva. Jejich funkce byla stejná jako dnešní kuchyňské linky. Slouží k uskladnění nádobí, potravin, utěrek, skleniček a hrnců. V horním, proskleném nadstavci si lidé vystavovali různé porcelánové dekorace a různé předměty. Teď se v kuchyních moc nevidí, ale do takové chaloupky u lesa je úplně ideální.

Příborník se nejčastěji vyskytuje spíše v jídelnách. Jde opět o nějakou menší komodu, v které jsou uloženy jídelní sety, vlastně veškeré potřebné stolování. Taky je k dispozici třeba i s nadstavcem a zde si lidé vystavují ten nejvzácnější porcelán, třeba takový hodně známí cibulák.