Jak čistit bazén a proč je nutné dbát i na čistotu filtru?

Za nedlouho už zase bude teplo a začne oblíbená koupací sezóna. Bazén je třeba na léto připravit a po celou sezónu je třeba jej udržovat. Jak na to?

Jak čistit bazén a proč je nutné dbát i na čistotu filtru?

Koupání v létě je radost, užívají si to dospělí a hlavně děti. Jenže mít doma bazén, to je i o péči a patří k tomu i starosti. Stačí málo, jen chvilka nepozornosti a pár dní bez puštěné filtrace a voda v bazénu se stane nepoužitelnou. Proto se o vodu ve svém bazénu starejte pravidelně a nezapomeňte ani na filtr. Právě dobře fungující filtrace zajistí krásnou vodu v bazénu. Které kroky jsou nejdůležitější a na co se zaměřit, aby voda byla po celé léto křišťálově čistá?

čistá voda v bazénu

Čistit bazén je skutečně nutné

Napustili jste bazén a voda v něm je krásně čistá? Musíte ji v tomto stavu ale udržet. Asi každý, kdo bazén má nebo si jej pořizuje, ví, že to není úplná legrace a práce je kolem bazénu stále. Do vody patří chemie, která ji čistí a dezinfikuje, ale to samo o sobě nestačí. Určitě to není tak snadné, nestačí do vody dát tabletu, občas přilít nějaký přípravek a myslet si, že tím je všechno zařízeno. Není. Je třeba myslet i na správné pH vody, pokud hodnoty nejsou v normě, je třeba zasáhnout. I několik dní stačí k tomu, aby se voda v bazénu zkazila.

Do vody padají z okolí i různé nečistoty, listy, pyl nebo i drobný hmyz. Vodu je třeba zbavit viditelných částí, které tam nepatří. Vylovit je síťkou ale taky nemusí stačit. Na dno a stěny bazénu je dobré mít bazénový vysavač, ani filtr totiž nepohltí všechno.

krásný bazén

Čistý filtr a tím i čistý bazén

Filtrace je naprosto nezbytná. I na filtr, který odnáší všechnu špinavou práci, se nesmí ale zapomínat. Takže je nutné filtr občas rozdělat, vyndat a poté opláchnout pod proudem vody. Čistič filtrů 1l vám s údržbou pomůže ještě intenzivněji. Díky speciálnímu čističi udržíte bazénový filtr ve výborné kondici a tím si pomůžete i k tomu, že voda ve vašem bazénu se nebude kazit a bude stále čistá.

Právě filtr pohlcuje nečistoty a vodu udržuje v neustálé čistotě. Bez fungujícího filtru by se voda v bazénu kazila mnohem rychleji, což jistě nikdo nechce. Čím častěji se budete o provoz bazénu starat, tím spokojenější budete.