Internet jako každodenní společník

Internet se stal naším každodenním společníkem. Mnoho z nás, obzvlášť dospívajících na něm tráví více času, než je zdravé. Koukneme na něj hned po probuzení, projedeme sociální sítě, olajkujeme nové příspěvky a teprve pak začíná náš normální život s touto každodenní ranní rutinou. Používáme ho při každé příležitosti, kdy nám něco není jasné, když si chceme zjistit o někom nebo o něčem zajímavé informace, i například o počasí, používáme už i elektronické formy letáků. Přestáváme číst noviny, začínáme místo toho brouzdat po webových stránkách, které kolikrát ani nemusí být pravdivé.

nákupy

Většina máme založený účet na minimálně jedné sociální síti, kde sdílíme náš život s ostatními, zadáváme své osobní údaje a píšeme si se známými i neznámými osobami. Tady nám ovšem hrozí velké nebezpečí, pokud si nebudeme dávat pozor na to, co s kým sdílíme. Kdokoliv může naše fotografie, videa či osobní údaje zneužít ve svůj prospěch, vytvořit s nimi falešný účet se stejným jménem a vydávat se za Vás, kde by mohlo dojít k pošpinění Vašeho jména či k jiným nehodám.

sociální sítě

Nejen ženy využívají online obchody k nákupu nového oblečení, doplňků a kosmetiky. Má to rizika, jelikož do formulářů zadáváte svou adresu či číslo karty. Ovšem v době nedávné pandemie, kdy byla většina těchto kamenných obchodů uzavřena, bylo to jediné možné řešení. Internet je plný i různých seznamek pro všechny věkové kategorie, kde někteří nalezli svoji životní lásku, šli na rande po slepu a dopadlo to dobře. I tady se ale můžeme napálit. Někteří lidé si vytvářejí falešné účty, aby nám uškodili. Je mnoho žen, které šli na setkání s mužem podle profilu, ale dorazil někdo zcela jiný, což nevedlo k dobrému výsledku. Proto je dobré vždy někomu říci, kam jdeme. Měli bychom na sebe být opatrní a netrávit na internetu celý náš život, je lepší jej trávit s našimi blízkými, přeci jen žijeme jen jednou.