Vozový park


Starat se o vozový park velké firmy není rozhodně nic jednoduchého, protože každý vůz má zvlášť své nároky a péči. Díky elektronickému systému je to snadné.

Vozový park

Péče a údržba

Spousta firmě k plynulému chodu potřebuje vozový park, jenž budou využívat zaměstnanci. Přeci jen firemní cesty jsou na některých pozicích opravdu potřeba a takový zaměstnanec se prostě bez auta neobejde. Ovšem každý vlastník auta dobře ví, že jestli chce, aby jeho vůz fungoval, jak má a dlouho sloužil bez problémů, tak potřebuje pravidelnou údržbu a nějakou tu péči. Je to poměrně velká starost, a to i z finančního hlediska, přičemž firmy nemají jeden vůz, ale klidně desítky vozů.

parkoviště vozů

Jejich správce musí mít nad nimi dohled a starat se o jejich bezproblémový chod, aby zaměstnancům sloužili. U každého auta je zapotřebí vědět pravidelné a technické kontroly, pravidelný servis, povinné ručení, současný technický stav, jestli jej zaměstnanec skutečně užívá na firemní záležitosti a spoustu další věci. V lidských silách se to uhlídat nedá a psaní jen tak do deníčku by zabralo hodně času, přičemž stejně nevíme, kde vůz všude jezdí.

Systém

Aby byla správa vozového parku opravdu co nejvíce jednoduchá a přehledná, tak je ti speciální RCM systém, jenž sleduje naprosto vše potřebné. Vždy upozorní na blížící se STK a servisní prohlídku, takže už nic nemusíte složitě psát a číst z papírové podoby. Systém je užitečný i pro samotného řidiče, protože čte veškeré důležité informace z řídící jednotky, a proto máme naprostý přehled o tom, co se vlastně s vozem děje.

auto na mapě

Nalezneme zde tedy například otáčky motoru, spotřebu, stav akumulátoru, zabezpečení, náklon vozidla, teplotu, rozpoznání odtažení vozidla a další informace. Hlavním prvek jesatelitní sledování, jenž se stará o to, kde se vůz neustále nachází, což znamená, že systém umí rozlišovat služební a soukromé jízdy. Správně vozového parku tak jednoduše otevře systém a hned buď v tabulce nebo na interaktivní mapě vidí veškerý pohyb vozidla. Jestliže máte ve firmě větší vozový park, tak tento systém usnadní hromadu práce a úsilí.