Tradiční Vánoce ve Vídni

Hlavní město Rakouska se od poloviny listopadu až do Vánoc zahaluje každoročně do vánoční atmosféry. Kouzlo Vánoc je zde patrné téměř na každém rohu. Vzduchem se line příjemná vůně vánočního cukroví, horkého punče či pražených mandlí. Slavností náladu do města přináší i samotní obyvatelé, kteří chystají tradiční trhy, barevné a vkusné osvětlení i dekorace.
Řemeslné vánoční výrobky
Náměstí Rathausplatz se v adventním období zahalí do vánoční atmosféry díky svým 150 prodejním stánkům. Ty nabízí nejrůznější ozdoby, tradiční dekorace, umělecké řemeslné výrobky, sladkosti, občerstvení i různé nápoje na zahřátí. Stromy podél náměstí i v Radničním parku září světly a obklopují romantické kluziště, kde si návštěvníci mohou zapůjčit brusle a zabruslit si. Nedílnou součástí je majestátní vánoční strom a překrásné světelné instalace v parku. I Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie skýtá na 70 stánků. Tady se můžete zaposlouchat do vánočních chórů od živých sborů a hudebních kapel. V centru města dále najdete i Starovídeňský trh ve Freyungu, který se zde konal poprvé již v roce 1772. V kouzelných stáncích si můžete koupit výrobky kvalitní a tradiční řemeslné výroby, jako jsou skleněné ozdoby či betlémy.
Vánoční oblouk na Rathausplatz
Zámek Schönbrunn nabízí rovněž vánoční trh přímo na nádvoří. Stává se tak romantickou kulisou pro vánoční atmosféru. Po Vánocích se promění v trh novoroční. Každoročně zde můžete obdivovat pěvecké sbory, ručně vyráběné řemeslné výrobky a vánočně ozdobený samotný zámek. Působivá barokní kulisa návštěvníky čeká u zámku Belvedér. Zámecký park skýtá adventní trhy s kulinářskými specialitami. Karlovo náměstí skýtá rozmanité vánoční stánky a můžete si sem zajít na bohatý program s instalacemi uměleckých děl. Státní opera se rovněž zahalila do vánoční atmosféry, naleznete u ní stánky s perníčky, sýry, punčem či svařeným vínem. Nakonec nezapomeňte zavítat i zimní trh k velikému ruskému kolu, které rozhodně nepřehlédnete a je z něj krásný výhled na vánoční Vídeň.