Relaxujte a tvořte společně s vašimi dětmi

Aprílové počasí je jedna z věcí, která k jaru prostě patří. Přinese nám tak mnoho deštivých dní, při kterých s dětmi nemůžete vyjít ani na procházku, dokonce ani alespoň nakoupit. Zvláště pokud se jedná o malé děti, budete se muset obrnit trpělivostí, ale nebojte se, to zvládnete!
Důležité je si správně rozplánovat volný den a využít veškerý čas co nejefektivněji, nejlépe načněte společným úklidem, ať máte po zbytek dne čas na zábavu.osoba držící černý deštník
Společné vaření
Děti vám mohou pomoci při přípravě snídaně, ale vzhledem k jejich věku a šikovnosti, jim můžete dát i složitější úkoly a přidělte jim práce při přípravě oběda. V deštivý den jistě každému oči rozzáří i výborný dezert, něco upečte, děti mohou válet těsto, míchat krém nebo alespoň ochutnávat.
Tvoření
Je důležité trávit čas spolu, tak si ho alespoň jeden den udělejte a věnujte nějaký čas kreativním činnostem. Od klasického malování pastelkami se můžete přesunout i dál, zkusit vystřihování a lepení různých výrobků, vytváření obrázků na sklo nebo naprosto originální malování barevným pískem, většinou se z něj vytváří barevné mandaly, ale použít můžete i samolepící šablony od pískohraní, které jsou k dostání i v dětských motivech jako jsou třeba autíčka. Z těchto šablon se mohou vytvořit obrázky, které si můžete vyvěsit dokonce i na stěnu vašeho pokoje.
Společenské hry
Není nad to se zasmát u společenských her. Je jedno zda preferujete hry karetní nebo deskové, typů společenských her je dnes široká škála a vybere si každý dle svého gusta a věku. Vlastně najdete hry, které jsou vhodné již pro tříleté děti.žena v dešti
Na konec dne film
I den doma může být velmi náročný, zakončete ho pěkným rodinným filmem či pohádkou, v klidu se uvelebte na gauč, připravte si nějaké občerstvení a jen tak v klidu relaxujte společně se svou rodinou. Co říkáte, nebyl to krásný den? Někdy to prostě není na výlet, ale je důležité, abychom i doma spolu mluvili a fungovali, děti si tak odnesou spoustu zážitků a zkušeností!