Nový Chrome

Jak jsem zmínil v perexu, jde o Chrome 64. Jak uvedli tvůrci, jeho největší novinkou a zároveň zbraní je ochrana samotného uživatele. Jak jistě víte, podařilo se hackerům nalézt různé skulinky a viry, tedy nejen v prohlížeči samotném, ale jinde. Nový Chrome jim má další akce znemožňovat. Má také účinnější blocker a ochranu proti chybám mikroprocesorů. Vyspraveno bylo padesát tři bezpečnostních děr.
nejznámější prohlížeč

Velká většina škodlivin a nechtěných věcí bude novým Chromem blokována a už se automaticky na pozadí, aniž by uživatel o to stál, nespustí. Tím se eliminují všelijaká rizika, kdy se do vašeho PC třetí strana pokouší vpašovat něco, o co vy zrovna nestojíte. A to nemyslím jen to nejmenší zlo, reklamy.

Nový Chrome dokonce dokáže odhalit vetřelce maskující se za hudební přehrávač a hudbu nespustí. Ani po kliknutí. Vetřelci tak mají utrum. A v souvislosti se zvukem je třeba zmínit další věc, totiž tu, že Chrome bude umět ztišit zvuk automaticky. Tato věcička byla slibována už kdysi dávno, ale zatím nebyla realizována. Takže by už měl být konečně pokoj od uřvaných videí nebo hudby. Audio se spustí, když někam kliknete, ale od verze prohlížeče 66, která je plánována na duben tohoto roku (2018) by se měla funkce autoplayer zcela zablokovat.
znak Googlu

Jak říká jeden z vývojářů Googlu, pan Pete LePage. „Počínaje Chromem 64 budou přesměrování blokována a Chrome nabídne uživateli možnost vyjádřit se, zda na tuto stránku opravdu chce.“

Takže vidíme, že nový Chrome bude skutečně dobrý obránce našeho soukromí. Je tedy jen velká škoda, že vývojáři nedají na uživatele a nevylepší Chrome i co se vzhledu týče. Hlavně té uživatelské části, se kterou jsme nuceni pracovat vlastně v jednom kuse. Ovšem potíž je asi v tom, že každému se líbí a vyhovuje něco naprosto jiného.
optimalizace pro weby

On ten starý citát „Nenarodil se vývojář ten, aby se zachoval lidem všem“ bude mít přece jen pravdu.