Místo k odpočinku

Nebaví vás každý rok plánovat dovolenou a hlavně, máte vždy předem obavy, abyste vybrali ten správný hotel, správné místo anebo jste se už někdy s cestovkou spálili a dovolenou doslova protrpěli? V blízkosti hotelu diskotéka, kde se vyřvávalo až do rána, moře mělo být pod okny, ale ve skutečnost jste měli okna někam do dvora a k moři to bylo pět minut rychlou chůzí?

chata

Nebo máte malé děti a řekli jste si, že jim více prospěje, když si koupíte chatku nebo chalupu, kde budete pravidelně jezdit, aby byly vaše děti o víkendech pryč z města a užily si lesa a přírody kolem? Ale zároveň nechcete kupovat domek a stěhovat se pryč z města, třeba z důvodů blízkosti školek, škol a pracovních povinností. V tom případě je ta koupě chatky absolutně ideálním řešením. Jenže jak jsme řekli, máte malé děti, což znamená, že příjmy vaší rodiny nebudou v současnosti nijak veliké, zvlášť je-li ještě žena na rodičovské dovolené. Co tedy s tím? Kde vzít peníze na koupi chatky?

chata

Nabízí se hypotéka na rekreační objekt. Jste-li momentálně nízkopříjmová skupina, tak bude možná složitější získat hypotéku od banky, ale rozhodně tuto možnost nezatracujte a pokuste se o to. Další možností je nebankovní hypotéka, která bývá vypočítaná více na míru přímo vám, což znamená, že splátky mohou být menší a tím pádem pochopitelně na delší dobu. Jako u každé hypotéky, vždy musíte dát do zástavy vlastní nemovitost.

Nechcete-li se vázat hypotékou na nějakých dvacet i třicet let, máte vždy možnost nějakého dlouhodobého pronájmu chaty. Návštěva realitní kanceláře vám může pomoci, abyste se zorientovali na trhu s nemovitostmi. Mít vlastní bydlení je základ, ale pokud je to uprostřed města a vy toužíte na víkendy vyjíždět pravidelně na stejné místo, je koupě rekreačního objektu, i malé chatičky, snem, kterýsi lehce můžete splnit. Možnosti, jak získat peníze, tu jsou.