Jak přestěhovat nejobtížnější předměty


Někteří lidé se snaží ušetřit při stěhování každou korunu. To je jistě chvályhodné zejména tehdy, máte-li pouze sbalené osobní věci v krabicích anebo demontovaný nábytek, který snadno převezete na přívěsném vozíku. Tehdy si poradíte sami a akci zvládnete v rámci rodiny či nejbližších příbuzných. Jsou však jisté situace, kdy se hodí oslovit stěhovací firmu, i kdyby to bylo jen pro nějaké dílčí záležitosti:

nábytek v bytě

Koberec – už jste někdy stěhovali dlouhý koberec? Nemůžete jej jen tak zalomit do pravého úhlu, to by se mu mohla nevratně poškodit vlákna a mohli byste jej pak rovnou vyhodit. Koberce se musí bezpodmínečně stěhovat napnuté, a to je ten problém. S napnutým kobercem jen tak neprojdete dveřmi a po schodišti jej musíte zvedat do výšky v kolmé poloze. Stěhováci to zvládnou, ale co vy? Pokud nejste trénovaní, raději to ani nezkoušejte, je to totiž pěkná dřina.

stěhování pohovky

Kuchyně – přestěhovat komodu z předsíně a noční stolky z ložnice dokáže kde kdo, ale přemístit do nového prostředí kompletní kuchyňskou linku – to by měli provádět pouze profesionálové. Nechte to raději na nich, protože jinak zbytečně riskujete poškození skříněk a také možný úraz.

Pračka – stěhovat automatickou pračku je někdy neuvěřitelně náročné, zejména po schodech. Potřebujete k tomu stěhovací popruhy a poměrně velkou sílu hlavně v zádových svalech a v nohách a také značnou obratnost a šikovnost. Pračka vám také může sklouznout ze schodů a nebezpečně vás zranit.

Rozkládací pohovka – někteří prodejci nábytku (a záměrně je nebudeme jmenovat) nabízí na trhu již déle, než deset let, verzi rozkládacích pohovek sice velmi pohodlných, nicméně velmi obtížně přestěhovatelných. Problém vzniká zejména kvůli složitému úchopu a velkému objemu, který při současně vysoké hmotnosti pohovky dokáže naplno zaměstnat i svalově dobře vybavené stěhováky levného stěhování v Praze 3 stehovani-mamut.cz.