Hraní počítačových her – z koníčka práce

Kdybyste se zeptali dětí před čtyřiceti lety, co je jejich největším koníčkem, nejspíše by se vám dostalo odpovědí typu: šití, sbírání nejrůznějších předmětů, hraní karet nebo třeba člověče nezlob se, pobíhání venku s kamarády a vymýšlení nejrůznějších lumpáren, nebo stavění papírových modelů. Dnes, tedy ve 21. století by tato odpověď nepadla ani náhodou, tak maximálně, kdyby si z vás děti chtěly udělat srandu. Nejvíce zastoupenou variantou by bezesporu bylo hraní počítačových her, které jsou propracované tak, že pomalu nepoznáte rozdíl mezi hrou a reálným životem. Naše děti tak prosedí klidně i několik hodin denně před monitorem počítače nebo před PlayStationem. Pokud jste již z tohoto faktu udiveni, budete se divit ještě více.
Hrací konzole
Hraní počítačových her totiž není jen zábavou desetiletých chlapečků, ale klidně i třicetiletých mužů, kteří se nezdráhají prosedět u tohoto koníčku nejen celé dny, ale klidně i noci. Jejich počítače rozhodně také nejsou jen tak. Jedná se už o profesionálně vybavené modely, jejichž ceny dosahují několika desítek tisíc a klidně i víc, jen aby byl prožitek ze hry co nejlepší a nejreálnější. Jsou i takoví jenž se rozhodli, že ze své životní lásky udělají zaměstnání. Také proč nespojit příjemné s užitečným, že? Vydělávat se dá dvojím způsobem. Prvním je, že to, jak hrajete budete natáčet a následně video umístíte například na YouTube a budete vydělávat na počtech shlédnutí.
Počítačová hra
Tímto způsobem si můžete přijít na opravdu slušnou sumičku patří-li vaše videa k těm nejlepším, a tedy i nejsledovanějším. Mnohem lepší variantou je tak zvaný e-sport neboli progaming. Jedná se o hraní těchto her na speciálních herních soutěžích, kde se dostanou jen ti nejlepší „gameři” z nejlepších. Své „umění” nazývají e-sportem, protože jej vykonávají elektronicky. Tvrdí, že pokud se jedná o e-sport na profesionální úrovni, je jeho náročnost stejná, jako u pravého sporu vykonávaného na profesionální úrovni.
PlayStation bez konzole
Největší světovou soutěží je nejspíše The international, který minulý rok sledovalo okolo 14 milionů diváků. Turnaj se konal ve hře Defense of the Ancients a vítězům je nabízena částka v přepočtu přibližně 430 milionů korun. No není to už pěkná částka? Tak co, také uvažujete po přečtení tohoto článku nad tím, že se stanete profesionálním hráčem?