Beats for love

Pokud vyslovíme slova Ostrava a hudební festival, skoro všem se vybaví prestižní a hojně navštěvovaný multižánrový festival Colors of Ostrava, který se pořádá v tomto průmyslovém městě již od roku 2002 a jehož obliba rok od roku stoupá a festival navštěvují také velmi slavní interpreti. Akci navštěvují nejen návštěvníci z celé České republiky, ale velmi často i ze sousedních zemí. Ze Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska a Německa.

hudební festival

Co se týče letních akcí, není to jediná událost tohoto typu na území průmyslového města. Co se oblíbenosti týče, Colors of Ostrava má velmi zdatného „konkurenta“ a tím je Beats for Love. Jedná se o hudební a taneční festival, který je zaměřený na elektronickou hudbu.

Elektronická hudba je především mezi mladými lidmi velmi populární. Jedná se o hudbu, která je vytvářená elektronickými nástroji jako zdroji zvuku, například syntezátory, samplem, počítače. Nástroje elektromechanické (elektrická kytara) do skupiny podle definice nepatří.

Tato hudba se začala rozšiřovat v devadesátých letech dvacátého století díky tomu, že se staly dostupné domácí počítače a mladí lidé si mohli „hrát se zvuky“, což vedlo k vývoji tohoto hudebního žánru.

Beats for love se koná se, tak jako Colors of Ostrava, každoročně na území industriální památky Dolní oblast Vítkovice. Akce je realizována první víkend v červenci a trvá dohromady čtyři dny. Průměrná účast činí čtyřicet dva tisíc návštěvníků.
dav lidí

Tato hudební událost měla svou premiéru v létě 2013, kdy byla návštěvnost dvacet pět tisíc návštěvníků. Návštěvnost i popularita rok od roku stoupají.

Pokud patříte mezi milovníky elektronické hudby, opravdu máte nejvyšší čas si opatřit lístky. Ostatně i zde platí, čím dříve, tím levnější to pak pro Vás bude. Pokud jste se rozhodli tuto akci navštívit, nám nezbývá, než Vám popřát fantastickou zábavu a nezapomenutelné zážitky.