Výlet za humny pro celou rodinu

Přehrada Lipno je nejrozlehlejší česká přehrada. Kromě zapůjčení lodiček nebo šlapacích kol se nabízí možnost příjemně strávit volný čas na vyhlídkové lodi, a tak si naplno vychutnat nádhernou krajinu kolem nádrže jiným pohledem, než když se cestuje po souši. Návštěvníkům na palubě lodi se naskytne úchvatný výhled na otevřený prostor a zároveň na okolní šumavské hory. Pro zájemce jsou na Lipně hned dvě trasy.
• Kratší trasa má 22 km, začíná v přístavu v Lipně nad Vltavou, směřuje na Přední Výtoň, Frymburk a Hruštice a po otočce pokračuje k Vítkovu hrádku.
• Další trasa o délce 32 km pokračuje z Frymburku do Dolní Vltavice a před osadou Radslav se otáčí zpět k návratu.
lodní přístav
Provozovatel nabízí možnost uspořádat malý raut a velice atraktivní vyjížďky ve večerních hodinách s hudbou a tancem na palubě. Výletní sezóna začíná podle počasí v dubnu a končí až na přelomu října a listopadu.
V Lipně nad Vltavou se na levém břehu nachází zázemí pro turisty a rekreanty a je zde výborný turistický servis, nabízející různé sportovní aktivity související s vodou, jako je koupání, windsurfing a jachting. I pro návštěvníky na souší je vyžití na turistických trasách pro pěší i cyklisty a je zde bruslařská dráha dlouhá 11 km, která vede až do Přední Výtoně. Vyzkoušet si lze i bobovou dráhu anebo lanové centrum.
rozhledna a začátek stezky korunami stromů
Rekreační komplex nabízí ubytování. Celoročně je v provozu vodní ráj se skluzavkou a bazénem s protiproudem, finskou saunou a plaveckým bazénem. Známá je i stezka v korunách stromů. Západně u nedaleké Slunečné je osmnáctijamkové golfové hřiště. V Přední Výtoni čeká na turisty dochovaný kostel z 16. století a areál letních sportů s oblíbenou písečnou pláží. Na Vítkově hrádku se nachází u nás nejvýše položená zřícenina hradu (1035 m). Ve Frymburku je jeden z nejstarších mariánských sloupů u nás (r.1635), pranýř ze 17 století a mohyla ze šumavských balvanů.