Tenis vám pomůže zbavit se stresu

Tenis si zahrajete i na dovolené. Právě zde je to báječná příležitost konečně vypnout, zahodit za hlavu pracovní starosti a přesměrovat se někam, kde máte jen klid sami pro sebe.

Tenis na dovolené

Zahrát si tenis je docela fajn zábava. Nemusíte být zrovna špičkový hráč, abyste zhodnotili jeho pozitiva, jde o to, že nemusíte mít špičkové výsledky, co se týče odehraných setů. Tenis je velmi populární sport i z jiných důvodů:

tenisová raketa

Vyčistíte si hlavu – dnešní doba je plná mnoha úskalí, různých problematických a složitých situací a mnohdy nás natolik přetěžuje, že jsme po pracovním výkonu úplně bez energie. Nechce to však pouze ležet na gauči a „čučet na telku“, důležitý je pravý opak – být aktivní a hýbat se, něco dělat fyzicky. K tomu vám může pomáhat třeba pouhé vysávání koberců nebo zametání chodníku či shrabování listí, ovšem tenis – tam to funguje mnohem lépe. Je to dynamický sport, kde si vyčistíte hlavu během krátké doby.

tenisové rakety a míče

Rychle uvolníte endorfiny – endorfiny jsou hormony štěstí a v těle úspěšně regulují stresové hormony, kterých dnes bohužel bývá díky chronickému stresu v organismu až příliš mnoho. Tenis je v tomto ohledu ideální sport, je to dáno zejména díky aktivnímu pohybu nohou po kurtu, čímž se výrazně rychle prokrvují, rozpohybují srdeční činnost a k uvolnění endorfinů dojde velmi rychle.

Příslušenství k tenisu

Tenisové rakety a míčky byste měli přenášet ve vhodném zavazadle, abyste je nepoškodili, a v tomtéž zavazadle byste je mohli i doma ukládat do úložného prostoru vestavěné skříně. Samotná raketa také patří do obalu na tenisové rakety, který chrání výplet a obvodovou konstrukci náčiní.

K tenisu také patří vhodný oděv, a to zejména pevná a kvalitní, spolehlivá obuv, bavlněné, pohodlné ponožky, čelenka (je-li zapotřebí) a bavlněná zápěstní potítka. Tenisovou raketu byste také měli opatřit vhodnou omotávkou pro pevnější úchop a přesnější údery.