Metrosexuál nebo jen oběť dnešní vyumělkované doby?

V současné době je již skoro téměř nutností být vždy upraven a dobře vypadat. A týká se to nejen žen, ale i mužů. Doba si žádá své a lidé stále více pečují o svůj zevnějšek. Mnohdy více než o to, co je uvnitř nás, i přestože to je tou zárukou štěstí a spokojenosti. Avšak dnes spousta z nás staví vnější krásu nad tu vnitřní. Takovým lidem, kteří se zabývají nadměrně svým zevnějškem, říkáme narcisové nebo metrosexuálové.
přátelé s mobily
Je muž, který je metrosexuál již extrém nebo jde o naprosto přirozenou péči o sebe samého? Mnoho lidí tyto typy považují za zženštělé a často jsou terčem posměchu. Metrosexuálové se hají tím, že jde o naprosto normální chování, kdy jim na sobě záleží a dbají o sebe. Ostatní však cítí, že je jejich péče přehnaná.

Z velké části za to také může konzumní společnost dnešní doby a mediální tlak i reklamy. Jsou nám předkládány ideály krásy, a to jak ženám, tak i mužům. Neměli bychom to však pouze slepě bezmyšlenkovitě následovat. Ale zas na druhou stranu, dbát o svůj vzhled je v pořádku, protože podle něj nás ostatní posuzují. Ať již vědomě či podvědomě. Má to výhody a význam v mezilidských vztazích i v zaměstnání. Kdo má svůj styl a navíc dobře vypadá, je okolím vnímán jako úspěšný sebevědomý jedinec.
kontrola času
Muž – metrosexuál – má rád ruch velkoměsta a především centrum, které nabízí spousty obchodů, kaváren a salónů kadeřnických i kosmetických. Dříve byli takoví muži okolím vnímáni pouze negativně, jen jako milovníci nenovějších trendů. A marketingový průmysl na to zareagoval a vytvořil ikony. Ale postupem času, začaly ženy oceňovat tyto muže, kteří o sebe pečovali, což jim zvýšilo popularitu.
V dnešní době stále více mužů přichází na to, že pečovat o sebe je v pořádku, ale nemělo by se to přehánět. Je hezké být stále upravený a navoněný, ale člověk by tím neměl být posedlý.