Má smysl pořizovat uzamykatelný plastový box?

Snad každý z nás má nějakou cennou věc, o kterou nechce přijít. Nebezpečí zde navíc nespočívá pouze v tom, že by se daný předmět mohl poškodit, ale také v případné krádeži. A čím je onen předmět cennější, tím lepší opatření bychom měli přijmout, abychom něčemu takovému zabránili. Zdaleka ne každý však má dostatek peněz, aby si mohl dovolit klasický trezor. Navíc zdaleka ne každý z těchto předmětů je tak cenný, aby takovouto investici ospravedlnil. I proto lidé často hledají levnější řešení. A tím může být i uzamykatelný plastový box.

klasický zabudovaný zámek

Ten můžeme koupit prakticky všude, a navíc opravdu nestojí mnoho. Je tedy pochopitelné, že jej mnoho lidí volí. Problém ovšem je, že rozhodně není tak bezpečný, jak by se mohlo zdát a jak nám jeho výrobci i prodejci leckdy tvrdí. V první řadě je potřeba si uvědomit, že plast lze relativně snadno rozbít či proříznout. Případný zloděj se tak nebude muset příliš zabývat zámkem samotným, pokud si přinese vhodné nástroje. Navíc je lehký a obvykle není napevno přidělaný, takže jej lze snadno odnést a rozbít jej až později.

visací zámek s číselnou kombinací

Také zámky samotné nebývají nejvyšší kvality. Většinou se jedná o ty visací, které mají navíc malou velikost a lze je snadno přeštípnout. Ani ty tedy příliš v ochraně nepomáhají. Z tohoto důvodu je jasné, že se rozhodně nehodí pro úschovu opravdových cenností. Ideální jsou například pro děti, kterým mohou posloužit jako skrýš pro jejich „poklady“ či deník, avšak pokud chceme někam uložit šperky či dokonce peníze, toto rozhodně není tím nejlepším řešením.

Přesto jej lidé často kupují, především kvůli nízké ceně. Získají tak alespoň částečný pocit, že jejich cennosti jsou v bezpečí, a navíc, jak se říká, i slabá ochrana je lepší, než žádná. To se rozhodně dá pochopit, avšak v případě, že máte doma skutečné cennosti, raději investujte do skutečně kvalitního sejfu. Nakonec se to totiž rozhodně vyplatí.