Jak na levnou pergolu


Pergoly jsou hitem několika posledních let. Přejete si i vy nějakou z nich postavit? Potom jistě víte, že se jedná o moderní a nadčasové stavby, kterési oblíbí úplně každý. Pergoly zkrátka vytvoří z obyčejné zahrady neobyčejný kousek ráje. Budete pod ní mít soukromí a můžete zde prožívat opravdu krásné chvíle s rodinou.

nová pergola

Nicméně, než nějakou pergolu postavíte, měli byste si bedlivě promyslet, jaké firmě tuto zakázku svěříte. Přeci jen se jedná o velkou stavu, kterou když zadáte špatné firmě, budete toho hořce litovat. S těmito stavbami je nutné mít řadu zkušeností, aby všechny rohy měli správný úhel a aby všechny strany byly přesné. Pokud by tomu tak nebylo, celá pergola by určitě nevypadala dobře a nemohli byste na nic být pyšní.

Také byste si měli dát pozor na výběr stavebního materiálu. Především v posledních několika letech se nejčastěji staví pergoly ze dřeva, betonu, cihel, nebo železa. Nicméně najdete i takové, které jsou postavené z rákosu, nebo něčeho obdobného.

Stavební materiál si vyberte podle toho, jak dlouhou životnost od pergoly očekáváte. Pokud chcete, aby pergola vydržela co nejdéle a byla kvalitní, postavte si pergolu ze dřeva. Taková pergola také hodně vydrží, protože je robustní.

dřevěná pergola

Další možností je nechat si postavit pergolu ze železa. To je taktéž velmi kvalitní, nicméně musíte myslet na to, že se vám takováto stavba pravděpodobně trochu prodraží.

Pokud od pergoly moc neočekáváte a spíš vám jde o moderní prvek do vaší zahrady, postavte si pergolu jen z rákosí. Sice není příliš bytelná, ale svůj účel splní. Navíc jsou tyto pergoly velmi levné a dovolit si je může kdokoliv – a to i několikrát za život. Pokud se vám tak tato stavba za jeden rok rozpadne, můžete si za pár korun nechat postavit novou. Nezní to prstě bombasticky?

Zkrátka, pokud chcete pergolu, nemusíte mít nutně našetřené miliony.