České Budějovice tak trochu jinak

Také milujete ten pocit těsně před odchodem z domu, kdy máte před sebou týden, nebo snad dva týdny dovolené, a chystáte se zamířit někam, kde to neznáte, ale jste přesvědčeni o tom, že to určitě vyjde, a že to nebude ztracená doba plná nudy tak, jak to prožívaly dvě sličné aktérky pobytu u moře ve filmu Účastníci zájezdu?

My bychom vám rádi představili jihočeskou metropoli tak, jak ji neznáte. Českobudějovicko právem patří k nejnavštěvovanějším oblastem v Evropě, většina turistů si nenechá ujít pohled na historické objekty městského centra z Černé věže, ovšem to zdaleka není vše, kam se tu můžete vydat.

budějovické náměstí

Vzhůru do metropole jižních Čech

Rudolfov, Hlincová Hora a Dubičné – většina návštěvníků Českých Budějovic setrvá v městském centru a zpravidla zavítá k soutoku Malše s Vltavou, kde se provozují vyjížďky na loďkách, a odkud je možné podél řeky doputovat na kolech a in-line bruslích až na Hlubokou k zámeckému areálu. Tento postup vám můžeme vřele doporučit v kterékoli roční době. Ovšem pokud je velmi dobrá dohlednost (ideálně na jaře v průběhu tlakové výše s arktickým vzduchem), vydejte se směrem k Hlincově Hoře a vystoupejte na vrchol kopce Dlouhý vrch. Budete mít odtud město a okolí jako na dlani, s panoramatem Blanského lesa na horizontu a sluncem nad hlavou. Zážitek, který předčí pohledy z nejvyšších rozhleden světa!

park podél Vltavy

Vyhlídka z Kleti – Českobudějovicko je ideálním místem pro cykloturistiku a vodáctví, splouvání Vltavy z Českého Krumlova k Dívčímu Kameni patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a jste-li milovníci romantiky, vydejte se na kole nebo autem z budějovického centra do Křemže, Holubova, Třísova, Krásetína, Zlaté Koruny a Srnína, s cílem v Českém Krumlově. Blanský les je jedno z nejmalebnějších pohoří v Evropě a jeho celistvou krásu můžete spatřit z jeho nejvyššího vrcholu na Kleti. Ten je při cestování https://www.mylifestyle.cz/cestovani/ přístupný pěšky, na kole i autem a následně sedačkovou lanovkou.