Proč vypínače Unica potřebujeme

Asi každý z nás si někdy zkusil představit, jaké by to bylo, kdyby se veškerá technologie najednou ztratila, a lidé byli nuceni vrátit se k primitivnímu životu. Stejně tak jsou dohady, co bychom z našich starých životů postrádali nejvíce. Který vynález nás nejvíce ovlivnil?spousta visících rozsvícených žárovek

Odpověď bude možná zvláštní. Není to ani počítač, ani telefony, ač obojí jistě hraje v našich životech velkou roli. Ne, jedním z nejdůležitějších vynálezů, na které jsme kdy přišli, jsou vypínače Unica LightPark. Provází nás celým naším životem, aniž bychom i to uvědomovali. Že nevěříte?

Jen se podívejte kolem sebe a zkuste si všimnout, kolik věcí má nějaký spínač, spouštěč či regulátor. A to jen v místnosti, kde právě teď jste. A to samozřejmě není všechno. Zamyslete se, kolikrát jej zmáčknete například v kuchyni při vaření. Zapnutí rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby, sporáku i dalších, to jsou činnosti, které děláme každý den a používáme při nich vypínače, aniž bychom si to uvědomovali.

Co se technologií týče, pak se bez něj neobejde žádná. Vezměme si třebas jen televize, počítače, mobilní telefony i další předměty, které používáme dnes a denně. A to samozřejmě ještě není vše, kde jsou potřeba.

Například v elektrárnách umožňují odstavit část zařízení, nebo vypnout přívod proudu do určité oblasti například v případě poruchy nebo nehody. V továrnách zapínají a vypínají výrobní linky, stejně jako třeba osvětlení a mnohá další zařízení.

U dětských hraček zase brání tomu, aby blikaly nebo houkaly, případně obojí, nepřetržitě celou dobu. Tak je umožněna i výroba nejrůznějších interaktivních a „chytrých“ hraček, které jsou mezi dětmi velmi oblíbené.žárovka ležící v trávě

Doufám, že už trochu rozumíte, proč je pro nás vypínač tak důležitý. Bez něj by spousta technologií a vynálezů, které dnes běžně používáme, nebyla možná. Například bychom si nemohli svítit elektrickým světlem tak, jak jsme zvyklí, ale museli bychom používat mnohem nebezpečnější svícny či krby. A to asi nikdo nechce.